Do 15.7.2024 máme dovolenou, Vaši objednávku vyřídíme hned po návratu. Děkujeme


LAMINACE VIZITEK

Vizitky je možné po vytištění ještě dále vylepšit nebo upravit. Jaké jsou další možnosti úprav vizitek, kromě laminace se dočtete na samostatné stránce Dokončovací úpravy vizitek. V tomto článku se budeme věnovat pouze laminaci, protože jde o jednu z nejčastějších povrchových úprav, které se na vizitky používá. Současně je to i nejlevnější způsob jak udělat vizitky hezčí a efektnější a současně i odolnější proti povrchovému zničení.


Vizitky s laminací

Vizitky bez laminace

Co to je laminace

Jedná se o tenkou folii, která je za tepla tlakem nanesena na vytištěné vizitky. Folie může být lesklá nebo matná a je možné ji aplikovat oboustranně nebo jednostranně. Nejčastěji se používá oboustranná lesklá laminace. Jednostrannou laminaci nedoporučujeme, protože vizitky se pak kvůli většímu pnutí folie mohou začít mírně kroutit a navíc nevypadá dobře, když je jedna strana bez laminace a druhá s ní.

Jak laminace vypadá

Připravili jsme pro vás několik fotek jak vypadá vizitka s laminací.

K čemu je dobrá

Laminace nám vytváří velice lesklý povrchový efekt (v případě matné laminace zase sametově matný povrch). Je tedy prioritně používaná pro vizuální efekt. Další výhodou je ochrana vizitky před poškrábáním nebo zničením vlhkem (např. pokud nosíte vizitky v létě v kapse kalhot a potíte se, může papír zvlhnout a vizitka už pak nebude vypadat moc dobře).

Laminaci doporučujeme převážně u tmavých vizitek, protože barva se na okrajích vizitky může používáním odřít a z potištěné plochy pak vystupuje bílý papír a to nevypadá hezky.

Proč laminaci objednat

Zalaminovaná vizitka vypadá lépe než klasická obyčejná, kterou má každý. Chcete-li mít zajímavější vizitky a odlišit se od většiny ostatních určitě laminaci doporučujeme.

Jaké jsou druhy laminace

Laminovací folie se rozdělují podle povrchové úpravy a podle tloušťky. Povrch může být matný nebo lesklý, tloušťka se pak označuje v mikrometrech a folie jsou od 25 mic do 250 mic. Tenká folie má výhodu, že kopíruje povrch vizitky, takže je možné laminovat i grafické a strukturované papíry. Tenká folie v podstatě nezmění tuhost ani gramáž vizitky, pouze povrch na pohled a omak. Čím silnější folie, tím je také pevnější a vizitka je tak tvrdší. Vizitky zalaminované do nejsilnější folie (tloušťky 250 mic) vypadají téměř jako plastové karty (např. zákaznické nebo platební karty). Tvrdé laminaci se říká enkapsulace.

Co je enkapsulace

Je to zatavení vizitky do tvrdé fólie. Po tomto zatavení je vizitka tvrdá a pevná jako plastová karta a lze ji tedy využít jako zákaznickou nebo slevovou kartou. Touto technologii se zatavují např. technické průkazy automobilů a dělali se takto dříve i občanské a řidičské průkazy. Po enkapsulaci je vizitka také hodně lesklá a efektní. V případě, že chcete něco zajímavého co má málokdo rozhodně enkapsulaci můžeme doporučit.


Ceník tisku   |   Kalkulace tisku   |   Návrhy zdarma   |   Kontakty

Máte dotaz? Potřebujete poradit?

telefonvolejte na 606 101 773 emailpište na info@tisk-vizitek.cz