Vizitky objednané po 15.12.2018
budou vytištěné a odeslané první týden v lednu 2019


ROZMĚRY VIZITEK

Základní rozměry tištěných vizitek

V České republice je nejpoužívanější rozměr 90x50 mm - označujeme ji jako "standardní vizitka". V západní Evropě (ale i u zahraničních firem u nás) však můžeme narazit i na rozměr 85x54 mm. Tyto vizitky se nejčastěji označují jako tzv. "euro formát". Ve Velké Británii se můžeme setkat i s rozměrem 75x40 mm, který se však v kontinentální Evropě téměř nepoužívá.

Přepočet rozměrů vizitek

Část našich zákazníků si připravuje vlastní podklady pro tisk vizitek, ale také hodně z nich nejsou grafici a proto se ptají jak podklady připravit a jaké má mít vizitka rozměry.Co dělají zákazníci špatně a jak chybám předejít se věnujeme v samostatném článku Jak nachystat podklady / jaké jsou nejčastější chyby. Teď se ale zaměříme na rozměry vizitek.

Vizitky jsou nejčastěji vyráběny v rozměr 9x5 cm. Při chystání tiskových dat, však některé programy ukazují velikost pouze v pixelech (bodech) nebo palcích.

Základní přepočet rozměrů vizitky 9x5 cm, při rozlišení 300dpi (tedy 300 bodů na palec):

  • 9 x 5 cm
  •  90 x 50 mm
  •  1063 x 591 bodů (pixelů)
  •  3,543 x 1,97 palců

Jestli máte vizitku ve větším rozměru než zde uvedené, vůbec to nevadí - při tisku se pouze zmenší na požadovaný rozměr. Pokud ji však máte v menším rozměru, nejsou podklady vhodné k tisku a výsledek bude rozmazaný nebo kostičkovaný.

V případě, že si na vytvoření grafického návrhu netroufáte můžete si vybrat z naší databáze stovek hotových šablon zdarma a nebo vám připravíme grafický návrh přímo na míru.

Máte dotaz? Potřebujete poradit?

telefonvolejte na 606 101 773 emailpište na info@tisk-vizitek.cz