NA CO SI DÁT POZOR PŘI OBJEDNÁVCE

Dozvíte se proč tisknout vizitky právě u nás a v čem jsme jiní než ostatní konkurence. A hlavně na co si dát pozor při objednávce.

Důvodů proč tisknout u na je hned několik. Ukážeme si některé nekalé praktiky konkurence a zároveň se podíváme na to, na co si při objednávce tisku dávat pozor. Každý z nás pracuje proto, aby si vydělal a měl tedy co největší zisk. Bohužel někteří chtějí své zisky navýšit na úkor svých klientů a může se tedy stát že snadno dostanete něco jiného než jste chtěli a nebo taky třeba vůbec nic.


DETAILY V CENÍKU - LEVNÉ VIZITKY NEMUSÍ BÝT LEVNÉ!

Levný tisk - drahá doprava

Jsou tu firmy, které se ve svém ceníku honosně chlubí, že mají 100 vizitek za cenu 0,99 Kč/kus, ale je tu háček. Právě tato firma má sice adresu v Praze, ovšem osobní odběr není možný nikde v celé republice. Jediná varianta je doprava ovšem za nehoráznou cenu 190 Kč. Tím pádem při objednání 100 kusů vizitek jsme rázem na ceně 2,89 Kč/kus - tedy o dost dražší než u nás.

Vizitky potištěné jen uprostřed

Hned další finta je, že některé tiskárny ve svých cenících uvedou skvělou cenu, ale malým písmem v rohu je napsáno, že nejde o tisk od kraje do kraje. Za tisk až ke krajům (odborně řečeno na spad) jsou příplatky. Proč? Copak je to něco extra? Samozřejmě jsou vizitky u kterých není grafika až ke krajům, ale pěkná moderní vizitka přece nemůže mít kolem dokola bílý prázdný rámeček. Toto je věc, která je samozřejmostí a není možné tisk rozlišovat zda je tam okraj nebo není.

Vizitka vypadá jako hadr, ale ušetřili jsme

A poslední věc, která se velice často objevuje jsou hry s gramáží papíru. Opět tu máme krásné ceny, ovšem na tenký papír. Standardní papír pro tisk vizitek je 300g/m2, pokud někdo v ceníku nabízí nižší gramáže (mimo speciálních grafických papírů, které nemusí ve vyšších gramážích být a nebo mohou být pevnější než klasický křídový papír) je to jako by nám řekl, že má v nabídce okousané rohlíky, ale za příplatek nám prodá rohlík celý.

Zmatek v cenách - kolik tedy stojí?

Při hledání dodavatele vizitek narazíte i na web, jehož doména hlásá určitou cenu vizitek. Ovšem při otevření stránky je zde velký titulek o ceně ještě 4x nižší, ale při nahlédnutí co ceníku zjistíme, že např. 100 kusů vizitek může stát i téměř 6x více než je uvedeno v názvu domény a dokonce 23x více než je ve velkém nadpisu nad ceníkem.


PLATBA PŘEDEM - VÝHODA NEBO RISK?

Toto je vůbec nejlepší způsob jak vydělat rychle a bez práce. Na český trh se přes pár měsíci dostala zahraniční firma, která má opět úžasné ceny, ale háček je v tom, že chce platbu předem a vizitky pak buď nedodají vůbec a nebo po urgencích třeba za měsíc. Zadáte-li název této společnosti do vyhledávačů, zobrazí se hned několik desítek stránek se zkušenostmi zákazníků, pro které objednávka skončila odesláním platby. Proto není vhodné platit nikde nic předem.

Pozn.: Tento článek nemá za cíl jakkoliv poškodit konkurenci, ale vysvětlit potenciálním klientům v čem je rozdíl.

Máte dotaz? Potřebujete poradit?
telefonvolejte na 606 101 773 emailpište na info@tisk-vizitek.cz